Aktualności

AVIA Kamionki - Lotnik Poznań 3:0 (2:0)

• autor: Golebiewski.Marek, 2014-06-10 23:11

... zdecydowanie lepsi w meczu przyjaźni w derbach regionu

W niedzielę rozgrywaliśmy derby, mecz przyjaźni, a naszym rywalem byli nasi sąsiedzi z Głuszyny, zespół Lotnika Poznań. Nasz trener mieszka chyba bliżej boiska Lotnika niż którykolwiek z ich zawodników i mógłby oglądać mecze Lotnika z balkonu, niektórzy nasi zawodnicy znają się z zawodnikami z Lotnika, mamy dobre relacje, rozgrywamy sparingi zespołami dziecięcymi, a więc przyjaźń. Derby regionu i derby lotnicze (nazwa AVIA pochodzi od awiacja, a więc lotnictwo). Przyjaźń, ale też mecz o to kto będzie mógł wyżej nosić brody do następnego meczu. Jesienią zremisowaliśmy 1:1, co zdecydowanie nas nie zadowalało. Wówczas w pierwszej połowie zawodnik Lotnika faulował naszego zawodnika w polu karnym. Rzut karny dla nas i czerwona kartka dla faulującego – nic tylko strzelić i kontrolować mecz. Ale wówczas karny został przestrzelony, mimo, że przeważaliśmy to Lotnik strzelił gola z kontry w pierwszej połowie, a w drugiej strzeliliśmy jedynie na 1:1, a mecz w końcówce też kończyliśmy w dziesiątkę.

Ale wracając do niedzielnego meczu… Na pierwszej połowie nie byłem, bo w tym samym czasie odbywał się mecz Orlików. Przyjeżdżam: „2:0 dla nas” (jest dobrze) „…ale od 36 minuty gramy w dziesiątkę” (już nie jest tak dobrze). Drugą połowę graliśmy w dziesiątkę, ale i tak byliśmy stroną przeważającą. Dołożyliśmy trzecią bramkę i to raczej my byliśmy bliżsi strzelenia czwartej, niż Lotnik swojej pierwszej. Trochę zaskoczenie, bo Lotnik tydzień wcześniej zremisował z Meblorzem 2:2, któremu my jeszcze tydzień wcześniej ulegliśmy 0:3, ale w niedzielnym meczu to my zdecydowanie rządziliśmy na boisku. Ciekawostką jest, że w naszej kadrze jedynie nasz nieoceniony Paweł Jarecki był urodzony w latach 80-tych, a pozostali – zarówno z pierwszego składu, jak i rezerwowi – to zawodnicy urodzeni w latach 90-tych. Nasza młodzież spisała się tego dnia doskonale, a bramki strzelili Kuba Kubicki z Kamionek, obie w pierwszej połowie i Kuba Motała z Borówca (obaj urodzeni w roku 1995). Brawo chłopaki. Brawo trener Gendera.