STELLA II LUBOŃ - AVIA Kamionki 3:5 (0:0)

’67 – 1:4 Olejniczak (asysta Motała)

’73 – 1:5 Zebik

’90 – 2:5 KS Szczytniki

’90 – 3:5 KS Szczytniki

AVIA w składzie: Biskup - Kaganek, Rysak (debiut w zespole), Reszela, Rochowiak (’62 Paszkiewicz) - Jarecki - Motała (’75 Perz - debiut w zespole), Zębik (debiut w zespole), Staszak, Graliński (’46 Jaroniak) - Olejniczak (’81 Kubicki). Średnia wieku zawodników AVII, którzy wystąpili w meczu to 21,93 lat!

Ponadto do dyspozycji trenera: Kwiatosz, Klupa J.

żółte kartki: Reszela, Rochowiak, Jaroniak.

W niedzielę seniorzy zainaugurowali rozgrywki ligowe, a naszym rywalem byli sąsiedzi ze Szczytnik (KS Szczytniki grające jako Stella II Luboń). Zespół ze Szczytnik to najlepszy zespół ligi kórnickiej i rewelacja zeszłorocznego Okręgowego Pucharu Polski, z którego wyeliminowała go dopiero II-ligowa Unia Swarzędz. Wiedzieliśmy też dwa wyniki sparingów rozegranych w ostatnim czasie – 5:5 z pierwszą drużyną Stelli i 6:6 z Akademią Reissa, a więc wiedzieliśmy, że mecz łatwy nie będzie.

Pierwsza połowa odbywała się w rzęsistej ulewie i żaden z zespołów nie trafił do bramki rywala. W drugiej wejście smoka zanotował Łukasz Jaroniak, który jako zmiennik wszedł od początku drugiej połowy, a już dwanaście minut później miał na koncie dwie strzelone bramki (jedna ładniejsza od drugiej). Na 3:0 i 4:1 podwyższył Matusz Olejniczak, a w międzyczasie goście strzelili gola z kontrowersyjnego karnego. W 73 minucie prowadzenie na 5:1 podwyższył Kamil Zębik robiący nam tego dnia świetna robotę w środku pola. Sędzia doliczył 5 minut i właśnie po 90 minucie straciliśmy drugiego i trzeciego gola.

Ważne punkty, w prestiżowym meczu z naprawdę dobrym rywalem. Zagraliśmy bardzo dobry mecz, każdy z zawodników rozegrał dobry mecz i jest siła – nasza ławka rezerwowych w niedzielnym meczu była naprawdę mocna, a i następni czekają by wejść do meczowej 18-tki. Kamionki lepsze od Szczytnik, przynajmniej w niedzielę, ale trzeba też powiedzieć, że Szczytniki na pewno pozabierają punkty niejednemu rywalowi, czego jako sąsiadom im oczywiście życzymy.