AVIA-Orkan Manieczki 4:1 (1:0), Okoń Sapowice-AVIA II 2:6...

AVIA-Orkan Manieczki 4:1 (1:0), Okoń Sapowice-AVIA II 2:6 (0:3)

AVIA Kamionki - Orkan Manieczki 4:1 (1:0)

Gole dla AVII: Perz '1 i '65, Jaroniak '47, Zębik '80

AVIA w składzie: Biskup - Kaganek , Rysak, Reszela ('67 Kwiatosz), Rochowiak,  - Jarecki Ż (70'Wierzbiński) - Motała ('55 Paszkiewicz), Zębik, Staszak, Jaroniak ('76 Szerszeń) - Perz ('81 Wierzbiński)
W składzie ponadto: Klupa, Nowicki

W zeszłym sezonie pokonaliśmy Orkan dwukrotnie - na wyjeździe 3:0 i u siebie 5:1 i do meczu podchodziliśmy w roli faworyta. Gol w pierwszej połowie, a potem długo, długo nic. Na szczęście druga połowa szybko przyniosła drugiego gola co uspokoiło nasze nastroje. Naszego kontuzjowanego najlepszego strzelca Mateusza Olejniczaka godnie zastąpił Gaweł Perz, który otworzył wynik, a potem dorzucił kolejnego gola, po raz pierwszy w tym sezonie na placu pojawił się Jacek Kwiatosz, a debiut w zespole zaliczył Maciej Szerszeń. Mecz pod kontrolą, gdyż bramkę straciliśmy dopiero w ostatniej minucie (co powinno nam dać do myślenia, gdyż 3 z 5 goli straciliśmy po 90 minucie). Następny mecz z Kłosem II Zaniemyśl - w moim przekonaniu najbardziej nieobliczalnym rywalem.

Okoń Sapowice - AVIA II Kamionki 2:6 (0:3)

Gole dla AVII: Łapajczyk '18 i '40, Kałużny D. '43 (asysta Łapajczyk) i '66, Sobkowiak '54 (as. Łapajczyk), Bocianowski '78 (as. Wiśniewski)

AVIA w składzie: Seńczuk - Hoffmann, Bocianowski, Lulka - Powierża, Matuszalski B.- Kalwasinski ('71 Kmieciak), Anioła ('83 Soares de Hoyos), Kałużny D. - Sobkowiak ('66 Wiśniewski), Łapajczyk ('54 Kałużny Ł.)

W zeszłym sezonie AVIA II wygrała z Okoniem dwukrotnie - 7:0 u siebie i 7:2 na wyjeździe, także historia stawiała nas w roli faworyta. W związku z tym faktem od pierwszej minuty w bramce od początku meczu zagrał Aleks Seńczuk, a Diego, nasz podstawowy bramkarz, w drugiej połowie po raz pierwszy zagrał w polu. Do przerwy 3:0, a i w drugiej połowie kontrolowaliśmy przebieg meczu. Należy odnotować dwa gole i dwie asysty Artura Łapajczyka, który po zebraniu świetnych statystyk w 51 minucie opuścił plac gry. W meczu mieliśmy jeszcze sporo niewykorzystanych okazji i mogło być wyżej, ale trzeba cieszyć się z trzech punktów. Plan wykonany, a w najbliższy weekend, wyjazd do Plewisk na mecz z Orłami, gdzie drużyna AVII znów wydaje się być faworytem, ale i rywal tym razem będzie nieco mocniejszy.