AVIA - Antares Zalasewo 3:1, AVIA II - Trzynasta Poznań 2:0

• autor: Golebiewski.Marek, 2014-10-07 11:14

….AVIA I na 2. miejscu, AVIA II na 3. miejscu

AVIA Kamionki – Antares Zalasewo 3:1 (2:0)

Mecz na szczycie – 3 i 4 drużyna z taką samą ilością punktów, a więc „mecz o 6 punktów”. Zagraliśmy dobry mecz, zwłaszcza pierwszą połowę, a i Antares zaprezentował się z dobrej strony. Przed meczem czuliśmy się mocniejszą drużyną, ale przecież tydzień wcześniej, gdy straciliśmy punkty z Kłosem II Zaniemyśl tez tak było. Tym razem zagraliśmy dobry mecz, który wg relacji sędziego stał na poziomie „mocnych zespołów A-klasy”.  Antares też zagrał dobry mecz, ale my byliśmy lepsi. 2:0 do przerwy, w drugiej połowie gol stracony po kiksie obrońcy i odpowiedź na 3:1. Gole Michała i Arka podobno przecudnej urody i w efekcie jesteśmy wiceliderem. Brawo zawodnicy, brawo trener!

Z Antaresem wiąże się pewna ciekawostka. Antares w sezonie 2012/13 w pierwszych sześciu meczach zdobył 15 punktów. W siódmej kolejce przegrał aż 0:9 i mimo, że miał ujemny stosunek bramkowy nadal został liderem. Czy ktoś zna podobny przypadek, by zespół z ujemnym bilansem bramkowym był liderem?

Za tydzień znów mecz na szczycie. W sobotę 12-go października o godz. 16.00 w Klęce mecz z GTS PHYTOPHARM KLĘKA. Mecz trzeciej z drugą drużyną – hit kolejki.

AVIA II Kamionki – Trzynastka Poznań 2:0 (1:0)

To nie miał być łatwy mecz, ale czuliśmy się faworytem. Trener przed meczem posadził na ławce dwóch dotychczas podstawowych zawodników i ruszyliśmy do boju. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 1:0, gdzie strzeliliśmy bramkę w ostatniej minucie pierwszej połowy, a wynik został ustalony zaraz po rozpoczęciu drugiej połowy. Trzynastka miała dwie swoje sytuacje bramkowe, które mogła i powinna zamienić na gole, ale i my mieliśmy takich sytuacji z pięć, także przy lepszej skuteczności zespołów mecz równie dobrze mógłby zakończyć się wynikiem 7:2. Niemniej jednak skończyło się 2:0, mecz pod kontrolą i był to dobrze zagrany mecz w naszym wykonaniu .

Za tydzień AVIA II również zagra mecz na szczycie. W sobotę 12-go października o godz. 16.00 w Otuszu mecz z SKRA Wielkopolska Otusz, który dotąd wygrał wszystkie sześć meczy. Mecz lidera trzecią drużyną – hit kolejki.

Zdjęcia z meczy AVII znajdziecie na stronie https://www.facebook.com/pages/KS-AVIA-KAMIONKI/258311644221324

Najbliższa kolejka 7 - nasze typy:
LOTNIK - 1997 POZNAŃ 1 INDECO POZNAŃ FC
KS Gminy Brodnica Manieczki X MEBLORZ SWARZĘDZ