AVIA - GTS Phythopharm Klęka 0:0, SKRA Wielkopolska Otusz -...

• autor: Golebiewski.Marek, 2014-10-17 11:13
AVIA - GTS Phythopharm Klęka 0:0, SKRA Wielkopolska Otusz - AVIA II 5:2

...trudne mecze seniorów

AVIA Kamionki - GTS Phythopharm Klęka 0:0

Na mecz udaliśmy się do Klęki. W zeszłym sezonie oba mecze przegraliśmy, oba kończyliśmy w 10-tkę po czerwonych kartkach i w obu do czasu złapania czerwonych kartek mieliśmy korzystny wynik. W piętek minucie został sfaulowany, ale podał piłkę do wychodzącego na czystą pozycję Mateuszowi Olejniczakowi i zamiast puścić grę 1 na 1 odgwizdał faul. Dalsza część pierwszej połowy to typowy mecz walki dwóch dobrych drużyn, w której nikt nie odstawiał nogi, a sędzia stracił panowanie nad meczem, a usprawiedliwiać go może jedynie to, że mecz był rzeczywiście trudny do sędziowania, a kibicujący gospodarzom jak i gości, co rzadko spotykane, nie atakowali siebie wzajemnie tylko zgodnie wyliczali pomyłki sędziowskie. W drugiej połowie gra zaostrzyła się jeszcze bardziej, a my mieliśmy swoje sytuacje bramkowe, których nie wykorzystaliśmy (słupek po strzale Pawła Perza, niewykorzystana sytuacja 1 na 1 Bartka Machury, przerwana gwizdkiem akcja, w której mieliśmy piłkę na nodze, a bramka była pusta (znów nie uwzględniony przywilej korzyści). Około 75 minuty, po którejś kolejnej dziwnej decyzji sędziowskiej, Gaweł Perz rzucił do obrońcy gości "obserwator nastawia dużo krzyżyków przy kolejnych błędnych decyzjach sędziów" co na tyle uraziło liniowego, że zamachał chorągiewką przywołując głównego, a ten dał żółtą kartkę, drugą w tym meczu, a więc po kolorze żółtym pojawił się czerwony i powróciły koszmary. Trzeci kolejnym mecz, trzeci który kończymy w 10-ciu, gdzie kartkę dostajemy przy korzystnym wyniku, a więc ostatnie minuty to dylemat, czy marzyć o zwycięstwie czy utrzymaniu wyniku. Skończyło się 0:0. Po meczu nasi zawodnicy wychodzili z szatni jeden po drugim kulejąc, aż gdy wreszcie ktoś wyszedł normalnym krokiem zostało to przyjęte z ożywieniem. Tak czy owak po chyba najostrzejszym meczu w historii w drużynie mamy szpital i co najmniej trzech zawodników grających w Klęce w następnym meczu nie wystąpi.

SKRA Wielkopolska Otusz - AVIA II 5:2

AVIA II w sobotę wybrała się do Otusza na mecz z liderem, który wszystkie sześć dotychczasowych meczy wygrał strzelając średnio po 7 bramek w meczu. My też byliśmy drużyną niepokonaną, jednakże imponujące wyniki gospodarzy oraz własne boisko to gospodarzy stawiały w roli faworyta. Pierwszego samobója strzeliliśmy sobie jeszcze w szatni, kiedy to tuż przed rozpoczęciem meczu okazało się, że dwóch kluczowych zawodników nie ma ważnych badań lekarskich (żółta kartka dla kierownika).

W pierwszej połowie utrzymywał się bezbramkowy remis, ale to gospodarze przeważali, a brak goli zawdzięczaliśmy broniącego w naszej bramce Diego. W końcu gospodarze strzelili na 1:0, a gdy wydawało się, że z takim wynikiem zejdziemy do szatni, w doliczonym czasie gry drugiego gola strzelili gospodarze.

W drugiej połowie padł gol na 3:0, na co odpowiedzieliśmy dwoma golami i w 85 minucie był wynik 3:2, a w nas obudziły się nadzieje. Niestety, po wznowieniu gospodarze strzelili gola, a w doliczonym czasie jeszcze jednego i skończyło się 5:2 (mogło być wyżej, bo Diego wybronił jeszcze rzut karny).

Niestety to już drugi mecz, w którym przed meczem ktoś dowiaduje się, że nie ma badań i jeśli nie ogarniemy tak prostych spraw to na A-klasę po prostu nie będziemy zasługiwać. A gospodarze grali naprawdę dobrze i wykonali poważny krok w drodze do awansu.