Orły Plewiska - AVIA Kamionki 0:15, Las Puszczykowo-AVIA II...

• autor: Golebiewski.Marek, 2015-02-19 12:32
Orły Plewiska - AVIA Kamionki 0:15, Las Puszczykowo-AVIA II 1:0

Rekordowa wygrana seniorów! oraz turnieje halowe U'2003 i U'2005

Orły Plewiska – AVIA Kamionki 0:15 (0:6)

Niewątpliwie szczególnym wydarzeniem minionego weekendu była rekordowa wygrana seniorów AVII. Nie wiem czy Orły Plewiska przegrały już kiedyś w takim rozmiarze, ale my takiej wygranej, czy to w sparingu, czy w meczu ligowym, tak wysokiej wygranej jeszcze nie odnotowaliśmy. A zapowiadało się bardzo źle – w przeddzień meczu zamieścił apel do zawodników, bo 9-ciu zawodników zgłosiło nieobecność. Szybka wymiana zdań, apel o sprężenie się pozostałych. Jedno było pewne – nie dołączymy do grona tych co umawiają się na mecze, a potem na nich się nie pojawiają.

Na meczu nie stawiło się 10-ciu kadrowiczów, a trener ostatecznie miał do dyspozycji 13-14 zawodników, w tym z podstawowej obrony tylko prawego obrońcę. W drużynie jednak jest moc i już do przerwy było 6:0 dla nas, a że trenujemy ciężko, to wiedzieliśmy, że z czasem przewaga powinna jeszcze wzrosnąć. Sędzia zlitował się nad gospodarzami i zakończył mecz w 38 minucie drugiej połowy przy stanie 15:0. Jest moc!

Las Puszczykowo – AVIA II Kamionki 1:0 (0:0)

Seniorzy AVII II wybrali się do Puszczykowa na sparing z Lasem Puszczykowo, zajmującym ostatnie miejsce w A-klasie. W drużynie miało być sprawdzonych sześciu nowych zawodników, ale mimo to czuliśmy się faworytem. Wygrali jednak gospodarze. Mecz rozgrywany był na naturalnym boisku, które nie ułatwiało gry, ale warunki były takie same dla obu drużyn. Spotkanie stało na przyzwoitym poziomie, a gospodarze strzelili bramkę dopiero w końcówce meczu i trzeba przyznać, że z przebiegu meczu byli lepsi o tę bramkę. My zagraliśmy swoje, a gospodarze zaskoczyli na plus. „Nowy trener, nowi zawodnicy i widać, że gramy lepszą piłkę, niż jesienią, KS Gniezno wycofało się z rozgrywek – jeszcze nie skreślajcie nas jako A-klasowca” wypowiadali się zawodnicy miejscowych.