Za nami nieudana niedziela

• autor: Golebiewski.Marek, 2015-05-27 23:47

4 mecze = 1 wygrany + 3 przegrane

U'2003 - Młodziki: TMS Trzemeszno - AVIA Kamionki 8:0

Młodziki na swój mecz udali się do dalekiego Trzemeszna. Powrót musiał być ciężki gdyż rywale zaaplikowali nam 8 goli, na co nie odpowiedzieliśmy żadnym trafieniem. Lekcja pokory trwa.

U'2001 - Trampkarze: Polonia Środa - AVIA Kamionki 0:1 (0:1)

Kroplę radości w morzu niedzielnego smutku dali nam trampkarze. Chłopaki dali z siebie wszystko i wywieźli z boiska dużo bardziej utytułowanego rywala 3 punkty. Już pierwszej połowie powinno być dla nas 3:1 lub 4:1, ale skutecznie trafiliśmy rywala tylko my. W drugiej połowie to gospodarze więcej utrzymywali się przy piłce, a my skutecznie zatrzymywaliśmy rywala na 20-30 metrze przed naszą bramką. Brawa dla chłopaków, bo walczył każdy, a to zwycięstwo było naprawdę wybiegane.

SENIORZY

Nasi seniorzy wiosną notowali na boiskach imponujące statystyki:

- AVIA I: 6 meczy (4 zwycięstwa, 2 remisy 0 przegranych) = 14 pkt, bramki 14:1

- AVIA II: 6 meczy (6 zwycięstw, 0 remisów, 0 przegranych) = 18 pkt, bramki 25:7

W niedzielę obie drużyny mierzyły się z liderami grup, a po meczach nasze nastroje nie były najlepsze, ale po kolei...

AVIA II Kamionki - SKRA Wielkopolska Otusz 0:3 (0:1)

Jako pierwsi swój mecz rozegrali zawodnicy AVII II. Niestety nie mogłem być na meczu, ale nasi zawodnicy po ostatnim meczu schodzili do szatni ze zwieszonymi głowami. "Na początku meczu mieliśmy idealna sytuację, gdybyśmy wykorzystali, mecz mógłby ułożyć się inaczej", ale i "rywal był po prostu mocniejszy" padały zdania z ust zawodników. Nastroje refleksyjne, ale nadal wszystko w nogach zawodników. Dodajmy, że AVIA I  jako pokonana drużyna schodziła z boiska w Kórniku, kiedy to 10 czerwca 2014 w stosunku 2:4 uległa zespołowi Orzeł Rostarzewo, który to wówczas awansował do A-klasy.

AVIA Kamionki - GTS Phytopharm Kleka 2:3 (1:3)

Nie tak sobie to wyobrażaliśmy. W 7 meczach rozgrywanych w tym sezonie w Kórniku odnieśliśmy 7 zwycięstw przy bilansie bramkowym 35-4. Tymczasem od 6. minuty przegrywamy 1:0, a od 23. 2:0. Dwie minuty później strzelamy gola na 1:2, ale po kolejnych dwóch znów tracimy i jest 3:1 dla gości. Tracimy trzy niemal identyczne bramki i dopiero po trzeciej wyciągamy naukę. Od 27. do 85. minuty wynik nie ulega zmianie, a na boisku twarda walka. W 85. minucie zdobywamy bramkę i mamy kontakt - 3:2 dla gości. W 87. minucie faul w polu karnym na naszym zawodniku i... Karny to niestety jeszcze nie gol - bramka nie pada, za to nasi zawodnicy po ostatnim gwizdku sędziego padają na murawę zakrywając twarze, gdyż mecz kończy się zwycięstwem gości 3:2. Szacunek dla naszych za walkę do końca mimo, że dwukrotnie przegrywaliśmy dwoma bramkami. Dodajmy, że AVIA I  jako pokonana drużyna schodziła z boiska w Kórniku ponad rok temu, kiedy to 10. maja 2014 w stosunku 2:7 uległa zespołowi... Phytopharmu Klęka. Gratulacje dla gości, którzy znacznie zwiększyli szanse na awans do A-klasy.