Orliki AVII 2005 wygrywają ligę, seniorzy faworytami do...

• autor: Golebiewski.Marek, 2015-06-15 09:20
Orliki AVII 2005 wygrywają ligę, seniorzy faworytami do awansu

...Klęka z awansem, Meblorz bez szans na awans i inne

W miniony weekend rozgrywki zakończyły nasze grupy młodzieżowe, a w grupach seniorskich nastąpiły kolejne rozstrzygnięcia. Z czterech grup młodzieżowych dwie wygrały swoje rozgrywki ligowe! Do grona zwycięzców swoich grup, do naszych Żaków 2006, którzy mistrzostwo w swojej grupie wywalczyli już wcześniej, w sobotę dołączyły Orliki 2005.

- AVIA Kamionki - Polonia Środa 3:2 (2:2) - AVIA wygrywa ligę w kat. Orlik 2005!

O pierwszym miejscu w grupie miał zadecydować ostatni mecz rozgrywek, między AVIĄ, a Polonią Środa. Wiedzieliśmy to już przed przedostatnią kolejką, kiedy to i my i Polonia mieliśmy tyle samo punktów, komplet zwycięstw z pozostałymi rywalami i remis 1:1 w pierwszym meczu bezpośrednim. Jednakże Polonia miała dużo lepszy bilans z pozostałymi rywalami i wiedzieliśmy, że aby wygrać ligę, trzeba wygrać z Polonią Środa w ostatnim meczu (bo raczej w Orlikach trudno prognozować wynik 0:0, niespotykany w młodych rocznikach) i w ten sposób, zwyciężyć dzięki bilansowi bezpośredniemu. W tej sytuacji, zakładając, że Polonia odniesie zwycięstwo, uznaliśmy, że dla końcowej klasyfikacji wynik naszego przedostatniego meczu nie będzie miał znaczenia (poza prestiżowym) i tydzień temu na mecz z Kotwicą Kórnik pojechaliśmy wąskim okrojonym składem, pozostawiając część chłopców na odbywającym się w tym samym czasie turnieju w Borówcu (w Borówcu w roczniku 2006 zajęliśmy 1. miejsce, a w roczniku 2004, gdzie w naszym zespole grali i chłopcy młodsi 3. miejsce). Tydzień temu przegraliśmy z Kotwicą 4:9, więc do sobotniego meczu podchodziliśmy z trzypunktową stratą, stratą o tyle nieistotną, że nawet z jednakową ilością punktów, by wygrać ligę teraz i tak musieliśmy wygrać z Polonią.

W sobotę to jednak Polonia Środa była faworytem – większy klub, większy ośrodek, większe tradycje, rocznik, który w jesiennych meczach wygrywał z nami zajmując wyższe miejsce w tabeli, a i w tej rundzie strzelił więcej bramek od nas, a stracił mniej. Co więcej do zwycięstwa w rozgrywkach tej rundy Polonii wystarczał z nami jakikolwiek remis bramkowy – to my musieliśmy wygrać.

Samego meczu nie widziałem, ale z relacji wiem, że był bardzo zacięty. Cios za cios, dużo walki, a pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 2:2, ale w drugiej połowie strzeliliśmy trzeciego gola, nie dając się jednocześnie pokonać ani razu. W ten oto sposób nasze Orliki wygrywając sobotni mecz 3:2 wygrały również całe rozgrywki. Duże brawa chłopaki!

Tabela końcowa Orlików 2005:

1. Avia Kamionki 8 19 43:26

2. Polonia Środa Wielkopolska 8 19 68:9

3. Kotwica Kórnik 8 12 27:39

4. Warta Śrem 8 9 33:44

5. Kłos Zaniemyśl 8 0 12:65

*przy równej ilości punktów z zespołem Polonia środa o naszym pierwszym miejscu zdecydował nasz lepszy bilans meczy bezpośrednich (1:1 na wyjeździe i nasza wygrana 3:2 u siebie)

*wcześniej również Żaki 2006 wygrali swoje rozgrywki ligowe (więcej o tym pod linkiem http://ksavia.futbolowo.pl/news,2686191,pierwsze-rozstrzygniecia-ligowe.html )

- Trampkarze 2001: AVIA Kamionki - Warta Śrem 2:3 (2:1)

Trampkarze zakończyli rozgrywki w meczu z Wartą Śrem, a trenującego rocznik Tomasza Genderę odbywający kurs trenerski na meczu zastąpił Marek Gołębiewski. Na meczu miało się stawić 15 zawodników, ale stawiło się tylko dziewięciu (gra się po jedenastu). Warta Śrem, to klub z którym mieliśmy dobre relacje, uważam ten klub za zaprzyjaźniony, a postawa opiekunów trampkarzy również zdobyła nasze serca. Dowiedziawszy się o tym, że mamy tylko dziewięciu zawodników,  trener i kierownik Warty Śrem do gry również wystawili dziewięciu zawodników. SZACUNEK PANOWIE. Szacunek tym większy, że mecz dla naszych gości nie układał się najlepiej. W pierwszej połowie wyszliśmy na prowadzenie, najpierw 1:0, a następnie 2:0, natomiast Warta odpowiedziała golem dopiero pod koniec pierwszej połowy i na przerwę schodziliśmy z prowadzeniem 2:1. Na drugą połowę wyszliśmy już tylko w ośmiu, gdyż jeden z naszych zawodników złapał kontuzję i powrócił na boisko dopiero na ostatnie minuty drugiej połowy. Jestem pewien, że informując ekipę Warciarzy, że odszedł nam kolejny zawodnik i oni zdjęliby kolejnego, ale znaliśmy, że Warta pokazała już i tak dość klasy. W drugiej połowie Warta dość szybko strzeliła wyrównującego gola, a wynik 2:2 , mimo, że wizualnie przeważali goście, utrzymywał się niemal do końca meczu. W końcówce meczu Warta Śrem strzeliła trzeciego, jak się potem okazało zwycięskiego gola. Warta Śrem pokazała co to fair play i jak dla mnie tego dnia wygrała dwa razy.

- Młodziki 2003: AVIA Kamionki - TPS Winogrady 1:11 (0:1)

Młodziki całą rundę wiosenną odbierali lekcję pokory. W miniony weekend pierwsza połowa zakończyła się prowadzeniem naszych rywali 1:0, ale w drugiej pokazali nam, gdzie raki zimują. Mecz zakończył się zwycięstwem naszych rywali 11:1.

SENIORZY

Seniorzy rozegrali swoje przedostatnie mecze tej rundy i były to pożegnania z boiskiem w Kórniku, gdyż w przyszłym sezonie swoje mecze będziemy rozgrywali na budowanym jeszcze boisku w Kamionkach. Seniorzy AVII II już tydzień temu stracili na drugie, premiowane awansem, miejsce w tabeli oraz, że nie spadną poniżej trzeciego i spośród wszystkich zespołów zajmujących trzecie miejsca w poszczególnych grupach prawie na pewno będą mieli najlepszy bilans punktowy i bramkowy. W grupie AVII I sytuacja jest bardziej skomplikowana, ale o tym i o przebiegu poszczególnych meczy poniżej…

- AVIA II Kamionki - Odlew Poznań 8:1 (5:0)

Jako pierwsi niedzielny mecz rozegrali zawodnicy AVII II, a rywalem był zespół Odlewu Poznań. Do przerwy wygrywaliśmy już 5:0, a gdy przybyłem na mecz wynik brzmiał 7:0, a ja nie poznawałem drużyny – zawodnik, który zawsze grał ostatniego obrońcę (AVIA II gra trójką w obronie) biegał w ataku, a dwóch nominalnych napastników grało w obronie. Wynik pozwolił na odrobinę zabawy, co skończyło się tym, że strzeliliśmy jeszcze jedną bramkę, ale na koniec i rywal uzyskał honorowe trafienie.

AVIA II z najlepszym bilansem spośród zespołów, które zajmą trzecie miejsca i kolejny progres rok do roku.

- AVIA Kamionki - Poznań FC 3:1 (1:0)

Poznań FC to sprawca naszej największej wtopy tego sezonu. Jesienią w Poznaniu przegraliśmy 3:0 i było to zasłużone zwycięstwo gospodarzy. Dodajmy, że w tym sezonie przegraliśmy jeszcze tylko dwa razy i byłyto przegrane jednobramkowe z wyżej notowanymi rywalami (1:2 z Kłosem II Zaniemyśl i 2:3 z Phytopharm Klęka). Było się za co rewanżować. Pierwszą połowę niedzielnego meczu wygraliśmy 1:0. W drugiej padły bramki na 2:0 i 3:0, na koniec goście strzelili na 3:1. Mecz kontrolowany, ale wynik 1:0 utrzymywał się naprawdę długo i było nerwowo. Punkty jednak są, a to tego potrzebujemy najbardziej.

W grupie I, gdzie gra AVIA I sytuacja w tabeli jest bardzo niejasna. Naszej drużynie odebrano cztery punkty przyznając walkowery, od których proces odwoławczy trwa i gdyby nie one już po niedzielnym meczu moglibyśmy cieszyć się z awansu. Przyjmując, że walkowery zostałyby utrzymane, nasza sytuacja wyglądała naprawdę źle, ale przed meczem dotarła do nas informacja, że zespół Meblorza Swarzędz nie opłacił szóstej kartki jednego z zawodników i straci punkty za mecz z Antaresem. Zatem przed meczami tego weekendu przyjmując już stratę punktów Meblorza za mecz z Antaresem sytuacja w tabeli wyglądała tak, że na pierwszym miejscu Klęka z 44 punktami miała już pewny awans, a na miejscach 2-4 znajdują się trzy zespoły które mają po 40 punktów (zgodnie z małą tabelą kolejno Lotnik Poznań, AVIA Kamionki i Meblorz Poznań). Tyle, że miniony weekend AVIA i Lotnik swoje mecze wygrały, a Meblorz przegrał z Klęką. AVIA i Lotnik po 40 punktów, a Meblorz 37. Oznacza to, że Meblorz traci matematyczne szanse na zajęcie miejsca premiowanego awansem i o ile Lotnik w małej tabeli z Meblorzem i AVIĄ był na szczycie w małej tabeli, to już tylko z AVIA, na szczycie nie jest, gdyż AVIA ma lepszy bilans bezpośredni i to AVIA jest na drugim miejscu w tabeli premiowanym awansem. Jakoś trudno się tym cieszyć. Jesteśmy zespołem, który na boiskach awans już wywalczył, mamy najmniejszą ilość straconych bramek, najlepszy bilans bramkowy, ale jednak cieszyć się jeszcze nie możemy gdyż w ostatniej kolejce nie możemy przegrać. Wygrywając na pewno awansujemy, remisując musimy liczyć, że i Lotnik nie wygra. Ale przede wszystkim liczymy na zwrot punktów za walkowery, bo nikt ich nam nie dał, tylko sami wywalczyliśmy je na boisku.