• autor: Golebiewski.Marek, 2015-10-19 16:24

...wyniki poniżej oczekiwanych

Sobota 17.10.2015

- AVIA Kamionki – Kotwica Kórnik (Młodzik 2003) 4:0

Weekend zaczęliśmy od porażki z ekipą z Kórnika w stosunku 0:4. Według relacji trenera było to zasłużone zwycięstwo gospodarzy, ale jego rozmiar zbyt wysoki w stosunku do tego co działo się na boisku. Szkoda tylko, że jako gospodarze musimy de facto grać na wyjazdach.

- Kotwica Kórnik – AVIA Kamionki (Młodzik 2006) 2:7

Wygraliśmy, ale zaczęło się od prowadzenia 2:0 dla kórniczan. Od 10 minuty graliśmy już jednak to co potrafimy. Pierwsza połowa zakończyła się naszym prowadzeniem bodajże 4:2, a w drugiej połowie strzeliliśmy kolejne trzy bramki. Wszystko wskazuje na to, że w tym roczniku UKS Śrem zwycięży w rozgrywkach, a o drugim miejscu zadecyduje bezpośredni mecz z Polonią Poznań, z którą w pierwszym meczu na wyjeździe przegraliśmy jedną bramką.

- Kotwica Kórnik – AVIA Kamionki (Orlik 2005) 6:4

O ile Orliki 2005 przespali pierwsze 10 minut, a tyle Orliki 2006 zaczęli grać dopiero w drugiej połowie. Do przerwy przegrywaliśmy 0:5, by doprowadzić do wyniku 4:5, ale wyrównania już nie było, a gospodarze zanotowali szóste trafienie. Tym sposobem, ile dobrze pamiętam, pierwsza historyczna wygrana Kotwicy Kórnik z nami w tym roczniku stała się faktem. Szkoda – wszystko wskazywało, że o zwycięstwie w rozgrywkach w roczniku 2006 będzie decydował mecz z Polonią Środa, ale przez ten wynik chyba musimy pogodzić się z drugim miejscem, a więc nie powtórzymy wyniku z rozgrywek jesiennych.

- AVIA Kamionki – Kopernik Poznań (Trampkarz 2001) 4:2

Mimo porażki trzeba być zadowolonym i bić brawo zawodnikom, którzy rozegrali mecz mimo niepełnego składu. Chłopaki kolejny raz pokazują charakter. W tym roczniku jest problem by zebrać się na mecze, a to, że jako gospodarz sami musimy dojeżdżać tez w tym nie pomaga. Mimo wszystko dziwi postawa nieobecnych i psuje bilans zespołu, bo tego meczu wcale nie musieliśmy przegrać.

- Arka Kiekrz – AVIA Kamionki (seniorzy, A-klasa) 1:1 (1:0)

W naszym sobotnim meczu A-klasy z Arka Kiekrz było wszystko czego potrzebujemy do zwycięstw – dobry plac, sprzyjająca pogoda, przewaga w umiejętnościach naszych zawodników… - pasuje wszystko poza końcowym wynikiem. Mecz widziałem od 30 minuty i rozmowa z trenerem od którego usłyszałem „to my prowadzimy grę, przeważamy na boisku, ale to rywal prowadzi 1:0”. Kilka minut obserwacji potwierdziły relację. Zdecydowanie przeważaliśmy, rywal chcąc nie chcąc ratował się lagowaniem na osamotnionego napastnika licząc, że ten coś ugra przy którejś otrzymanej takiej właśnie piłce. Czas mijał, nasza przewaga była przygniatająca, ale wyrównujący gol nie padał. Rozmowa z trenerem i konkluzja „spokojnie, w ten sposób nie mogą grać przez 90 minut nie tracąc bramek – grajmy swoje, a bramki padną”. Do przerwy jednak nie padły i do szatni schodziliśmy przegrywając 0:1. Podobnie wyglądało 15 minut drugiej połowy. W 60-tej minucie trener wprowadził drugiego napastnika, a ten po trzech minutach doprowadził do wyrównania. „Uff, teraz już padną kolejne gole”. Ale bramki nie padały. Gnietliśmy przeciwnika niemiłosiernie, który ograniczył się do murowania bramki ewentualnego ugrania czegoś z daleko wybijanych piłek. Przeważaliśmy na boisku, ale bramki nie padały. W końcówce trener dokonał zmiany i przeszliśmy na grę trzema obrońcami. Nadal przeważaliśmy, ale kolejna bramka nie padła.

Dziwny mecz. Trudno racjonalnie wytłumaczyć dlaczego go nie wygraliśmy. Zdecydowane przeważanie, walka i zaangażowanie zawodników i poczucie straty dwóch punktów. Po drugie Z CAŁĄ PEWNOŚCIĄ NIGDY, na żadnym poziomie rozgrywek, nie widziałem, by jakiś zespół z taką determinacją bronił remisu – o ile lagowanie, rzucanie się przez bramkarza na piłki, które z łatwością mógłby złapać, zabieranie czasu kiedy tylko się da można tłumaczyć przy prowadzeniu do 63. minuty, to jednak brak zmiany sposobu gry przez ostatnie pół godziny i bronienie wyniki dziwi (od pewnego momentu to nasi zawodnicy przynosili rywali piłkę). Z jednej strony rywal w tym meczu o nic więcej, niż doholowanie do końca remisu zagrać nie mógł, ale strasznie to słabe i nie ważne z jak mocną drużyną przyszłoby nam kiedyś grać, to nie chciałbym zobaczyć tak grającej naszej drużyny.

Niedziela 18.10.2015

- MCK Miłosław - Avia Kamionki (IV liga tenisa stołowego) 13:5

Niedziela miała poprawić nasze ligowe statystyki weekendu, ale tak się nie stało. W Miłosławiu, w trzecim ligowym meczu doznaliśmy pierwszej porażki. W rozgrywkach tenisa stołowego w tym sezonie debiutujemy i nie ma parcia na wyniki czy też określonego celu, a porażka kiedyś przyjść musiała. Priorytetem dla klubu jest szkolenie, a zawodnicy ligowi pokazują, że nasi adepci maja się na kim wzorować.

- GKS Gułtowy – AVIA II Kamionki (seniorzy, B-klasa) 2:0 (0:0)

AVIA II słabo rozpoczęła rozgrywki ligowe, a i w niedzielę nie wykorzystała szansy przeskoczenia w górę tabeli. Swoje mecze przegrali Poznań FC (4:7 z KS Szczytniki) i Antares Zalasewo (0:3 z Wartą II Śrem) i wygrana dałaby przesunięcie w górę tabeli. GKS Gułtowy punktuje lepiej niż ostatnimi czasy, ale niedzielna porażka każe sięgnąć daleko pamięcią wstecz, by dojść kiedy to ostatnio wcześniej Gułtowy były górą w starciu z nami. Pozostaje mobilizować się na kolejne mecze, w tym te wiosenne, które wszystkie rozegramy w na swoim boisku, ale w przedsezonowych przewidywaniach chyba nikt związanych z klubem nie przewidywał, że AVIA II tak źle wejdzie w rozgrywki bieżącego sezonu.