AVIA Kamionki - TPS Winogrady 0:5 (0:1)

• autor: Golebiewski.Marek, 2015-10-21 19:35

...czyli słabe pożegnanie z Pucharem Polski

Naszym rywalem w ostatniej dla nas tegorocznej edycji okręgowego Pucharu Polski, był liderujący okręgówce grupie wschodniej, zespół TPS Winogrady. Po raz pierwszy od niepamiętnych czasów zagraliśmy z zespołem, w którego kadrze było więcej młodzieżowców, niż u nas (10-ciu w kadrze TPS - w naszej kadrze ośmiu, z czego sześciu od pierwszego gwizdka, a dwóch pozostałych weszło jako zmiennicy). Pierwsze spostrzeżenie to wzrost stoperów naszych rywali - wysokie tyki, z których wzrostu dobrze korzystali przy dobrze bitych rzutach rożnych. Drugie spostrzeżenie, już z pierwszych minut meczu, że mimo, iż teoretycznie graliśmy jednym napastnikiem, to wyglądało tak jakbyśmy grali trzema. Mimo to gra była dość wyrównana, a gola w 18-tej minucie straciliśmy po błędzie obrońcy w 18-tej minucie. Mimo, że zarysowywała się lekka przewaga zawodników TPS, to remisowy wynik w pierwszej połowie chyba byłby sprawiedliwszy. Liczy się jednak to co w sieci, a więc to zawodnicy TPS schodzili do szatni z prowadzeniem 1:0. Od początku drugiej połowy przewaga gospodarzy wzrastała. Nasi zawodnicy grali środkiem z uporem maniaka, skrzydła nie istniały i wciąż graliśmy z trzema wysoko ustawionymi zawodnikami. W 57-tej minucie TPS zanotował drugie trafienie i nie był to tym razem prezent, tylko efekt dobrej gry naszych rywali. W 65-tej minucie czerwona kartka za faul naszego zawodnika - czerwień bezdyskusyjna. Nie wiem czy świadomość wyniku 0:2 oraz grania w 10-ciu, ale coś sprawiło, że w tym momencie nasz zespół przestał na boisku istnieć, a gospodarze czując krew i podkręcili tempo. Ostatnie 25 minut to absolutna dominacja zespołu TPS, którzy zanotowali kolejne trafienia w 75, 83 (karny) i 90-tej minucie. Żegnamy się z okręgowym Pucharem Polski grając słaby mecz. Nie damy się zapamiętać TPS-owi jako zespół mocny, bo zagraliśmy słabo. W tym miejscu należy wyróżnić naszego bramkarza Dawida Ostrowskiego - najlepszego w naszym zespole. Czego dziś zabrakło to już materiał do przemyślenia dla trenera, ale by nawiązywać grę z takim rywalem jak TPS, który w przeciwieństwie do naszego zespołu zostawił bardzo dobre wrażenie, trzeba przede wszystkim więcej biegać i walczyć (umiejętności stricte piłkarskich brakuje nam najmniej). Dziś, na tle dość słabej naszej gry, zasłużenie wygrał dobrze grający TPS Winogrady. Dla nas to koniec z tegoroczną edycją okręgowego Pucharu Polski - z jednej strony szkoda, bo liczyliśmy na przejście do kolejnej rundy, by wiosną na otwarcie stadionu w Kamionkach zagrać z jakimś renomowanym rywalem, ale z drugiej może dobrze - chyba rozpieściły nas nieco wyniki naszego ligowego debiutanckiego sezonu w A-klasie. A tak - zimny prysznic, bodziec do refleksji (wskazana, jeśli mamy się rozwijać) - jeśli będziemy mądrzy to zamiast szukać wytłumaczeń tego co dziś się stało, to ta porażka może przynieść więcej dobrego, niż złego. A zespołowi TPS Winogrady gratulujemy dobrej gry i dziękujemy za lekcję.