Aktualności

AVIA Kamionki – GKS Golęczewo 16:1 (3:0)

• autor: Golebiewski.Marek, 2016-05-17 23:22

...rekordowo wysokie zwycięstwo AVII w rozgrywkach ligowych

Rozstrzelaliśmy się ostatnimi czasy w A-klasie. Jesteśmy drugą drużyną jeśli chodzi o ilość strzelonych bramek, a w sobotę podejmowaliśmy GKS Golęczewo, czyli zespół który tracił bramek najwięcej w lidze - to wróżyło wysokie zwycięstwo, ale to tylko statystyki, a te jak wiemy nie grają.

Prowadzenie uzyskaliśmy w jedenastej minucie,ale aż do trzydziestej dziewiątej minuty wynik nie ulegał zmianie i nic nie zapowiadało wysokiego zwycięstwa. Wtedy jednak minutę po minucie strzeliliśmy dwie kolejne bramki i z prowadzeniem 3:0 zeszliśmy do szatni. Trzy bramkowe prowadzenie do przerwy to dość bezpieczny wynik, ale to co wydarzyło się w kolejnych czterdziestu pięciu musiało zaskoczyć największych optymistów. Strzeliliśmy trzynaście bramek (tracąc jedną) i wynikiem 16:1 ustaliliśmy wynik rekordowego zwycięstwa ligowego w naszej historii (trzeba w tym miejscu zaznaczyć, że rywale, mieli zmienników i dograli mecz pełnym składem). Rekordem jest też strzelenie sześciu bramek przez jednego zawodnika w meczu, pięciu w jednej połowie (w tym cztery w ciągu czternastu minut, co też jest wynikiem, który pewnie długo nie zostanie pobity). Po takim meczu nie można nie wymienić strzelców i składu:

Skład:
Ostrowski - Reszela (70' Rochowiak), Szerszen, Kania (50' Firgolski), Olejniczak - Zębik, Miążek (70' Jarecki), Kalwasiński Ż, Perz - Ciszewicz, Staszak (64' Adamczak)

Miążek - 1.

Czy po meczu zakończonego takim wynikiem można coś poprawić, czy można zrobić coś lepiej? Zespół ma na koncie 90 strzelonych bramek i już w najbliższą niedzielę szansa na poprawienie rekordu i przekroczenie bariery 100 strzelonych goli (a propos liczby 100 - w tym meczu Maciej Reszela, jako trzeci zawodnik w AVII, rozegrał mecz numer 100). Na pewno są ku temu podstawy, gdyż nasz najbliższy rywal swoje spotkanie sprzed tygodnia przegrał 1:4 z... GKS Golęczewo.