Aktualności

Zawisza Dolsk - AVIA Kamionki 0:4 (0:2)

• autor: Golebiewski.Marek, 2016-08-21 16:08

...i pierwsi w tabeli już od pierwszej kolejki!

Końcówka zeszłego sezonu była imponująca w wykonaniu drużyny – sześć zwycięstw w sześciu meczach z bilansem bramkowym 44:4. Jednakże sparingi pokazały, że wakacyjne rozluźnienie spowodowało u zawodników dodatkowe kilogram, które wyraźnie ciążyły w sparingach. Zespół przed sezonem został jednak uzupełniony kadrowo, a okres przygotowawczy przepracowany uczciwie, ale mimo były myśli jak będziemy sobie radzili na wyjazdach i gdy boiska będą gorsze, przed nadchodzącym sezonem byliśmy pełni optymizmu.

W sobotę zaczęliśmy ligowe granie i zaczęliśmy je naprawdę dobrze. W sobotę zagraliśmy na wyjeździe z Zawiszą Dolsk – trzecim zespołem zeszłego sezonu i drużyną, która u siebie straciła najmniej bramek, czyli 10. My jednak strzelanie zaczęliśmy szybko. Już w trzeciej minucie pięknym wolejem z trzydziestego metra uderzył tuż pod poprzeczkę rywala. Już w szesnastej minucie prowadziliśmy 2:0. Po strzale Adriana Miążka w zamieszaniu podbramkowym zawodnik gospodarzy umieścił piłkę we własnej bramce. Do przerwy mieliśmy jeszcze kilka sytuacji bramkowych i to takich które rzeczywiście powinny być zamienione na gole, ale wynik nie uległ zmianie.

W drugiej połowie dołożyliśmy dwa trafienia, a bramki strzelali zawodnicy rezerwowi – w 61 minucie Hubert Wenikaitys (cztery minuty po wejściu na boisko) i Adrian Adamczak (sześć minut po wejściu na boisko), a i pozostali zmiennicy dużo wnieśli do gry potwierdzając, że mamy szeroką wyrównaną kadrę, gdzie skład wyjściowych jedenastek może często zależeć od obecności na treningach.

Dobrze rozpoczęliśmy sezon. Zdecydowane zwycięstwo, cztery bramki strzelone, zero wpuszczonych, trzy punkty z wyjazdu z przeciwnikiem, który w zeszłym sezonie był wysoko w tabeli, a i w sobotę pokazał się z niezłej strony i spadkowiczem do A-klasy w bieżącym sezonie nie będzie. Brawo zespół, brawo trener Gendera! Zespół przedłużył serię kolejnych zwycięstw w meczach mistrzoswskich do siedmiu, a bilans bramowy w tych meczach wynosi 48:4. Zespołowi jak i sobie życze, by owa seria trwała jak najdłużej.