W WEEKEND GRAŁY DRUŻYNY MŁODZIEŻOWE

• autor: Golebiewski.Marek, 2017-04-11 12:43

...trochę radości, trochę nauki i start rozgrywek rocznika 2008

W WEEKEND GRAŁY DRUŻYNY MŁODZIEŻOWE

W weekend grały drużyny młodzieżowe roczników 2005, 2006, 2007 i 2008.

Poniżej opisy i pierwsze rokowania jak wyglądamy w poszczególnych rocznikach na tle grupowych rywali.

Piłkarskie porzekadło mówi „Zwycięstwa cieszą - porażki uczą”. Jeśli tak jest, to nasze drużyny z roczników 2005-2007 w ciągu dwóch tygodni zaznały zarówno radości jak i edukacji, gdyż te drużyny, które wygrały w zeszły weekend w ten przegrały swoje mecze, a te które w zeszły weekend przegrały w ten weekend wygrały. I w ten oto sposób drużyny Młodzików D2 2005, Orlików E1 2006, Orlików E2 2007 i Orlików E2 2007 II mają na swoim koncie w bieżącej rundzie po zwycięstwie i porażce, a więc po trzy punkty. Poniżej krótki opis i o tym jak się postrzegamy na tle grupowych rywali.

E2, czyli Orlik 2007

…rozpoczęli weekendowe granie grając w Kamionkach o godzinie 10.00 z zespołem Błękitnych Owińska., a więc spotkały się drużyny, które tydzień wcześniej rozpoczęły rozgrywki od zwycięstwa. Sobotni mecz był początkowo wyrównany, jednak z biegiem czasu to drużyna gości zaczęła przeważać na boisko i to gości odnieśli zasłużone zwycięstwo w tym meczu. Brawa dla naszych chłopaków, ale w sobotę Błękitni byli o klasę lepsi.

Rokowania AVII w tym roczniku tej drużyny na wiosnę? Wydaje się, że poza zasięgiem rywali będzie nasz sobotni rywal, a więc zespół Błękitnych Owińska, a my z zespołem Gromu Plewiska powalczymy o miejsca 2-3. Wiele wyjaśni się już w czwartek, bowiem już za dwa dni o godzinie 10.00 w Plewiskach na ulicy Szkolnej 132 zagramy z zespołem Gromu. To będzie dobry mecz

E2, czyli Orliki 2007 II

…rozegrał swój mecz chwilę później, a naszym rywalem był dobrze nam znany zespół Kłosa Zaniemyśl, z którym jesienią toczyliśmy boje do ostatniego meczu o awans do grupy mistrzowskiej, i z którym mecze były zawsze bardzo emocjonujące. Tym razem Kłos rozegrał mecz z zespołem AVII II, a więc chłopcami, którzy trenują u nas krócej. Nasi chłopcy wyszli z tego boju zwycięsko, co cieszy tym bardziej, że dokonali tego bez wsparcia chłopców dłużej trenujących, którzy byli wpisani do protokołu, ale nie pojawili się na boisku.

Rokowania AVII w tym roczniku tej drużyny na wiosnę? Po poprzedniej kolejce napisałem: „Debiut wypadł dość boleśnie. Do stanu 0:3 zespół walczył, ale później zespół jakby stracił wiarę, a nasze ustawienie zaczęło przypominać 2/0/4. Bolesna lekcja, ale cenna. I na pewno nie jest to drużyna, która będzie dostarczycielem punktów. To dobrzy zawodnicy, którzy z każdym meczem będą coraz bardziej tworzyli zespół. Ot, pierwsze śliwki robaczywki.”, a po meczu dyskutowałem z rodzicami, a było to po porażce 0:16, że ten zespół zajmie drugie miejsce w grupie. Trudno oszacować jaki poziom prezentują zawodnicy Stopera Poznań, ale póki co intuicja mówi, że pierwsze miejsce w grupie zajmie UKS Śrem, a my możemy spokojnie powalczyć o drugie (lub trzecie jeśli Stoper okaże się mocny) miejsce.

D2, czyli Młodziki 2005

…w sobotę grali jako ostatni i po zeszłotygodniowej porażce z Polonią Środa ty razem zagrali z Zawiszą Dolsk, która tydzień wcześniej odnotowała zwycięstwo. Sobotni mecz był zacięty i spełniła się zeszłotygodniowa przepowiednia „na przyszły mecz zakładamy, że kontuzje, braki badań i kary zawodników przejdą już do historii, gdyż to zbyt dobry rocznik, by długo pozostawał bez zwycięstwa.”.

Rokowania AVII w tym roczniku tej drużyny na wiosnę? W tym roczniku wydaje się, że pierwsze trzy miejsca powalczą zespoły Polonia Środa, Błękitnych II Owińska i AVIA Kamionki i wydaje się, że szanse są w miarę wyrównane, a lekkim faworytem w tej rywalizacji dzięki zwycięstwu z nami wydaje się zespół Polonii Środa.

E1, czyli Orliki 2006

…rozpoczęli niedzielne granie podejmując zespół Lidera Swarzędz. Nasi chłopcy wygrali, ale mecz był naprawdę ciężki

Rokowania AVII w tym roczniku tej drużyny na wiosnę? Grupa wydaje się naprawdę mocna. Mieszko Gniezno i Poznańska 13-tka wydają się póki co najmocniejsze, a nam pozostanie walka o miejsca 3-4 w rywalizacji z Kotwicą Kórnik. Tak podpowiada nos, ale grupa jest naprawdę mocna i fajna, gdzie wiele meczów może rozstrzygać jedna bramka, i grając w niej nasi chłopcy będą mogli się naprawdę dużo nauczyć

F1, czyli Żaki 2008

…swój turniej ligowy rozpoczęli w niedzielę, rozpoczynając w ten sposób o tydzień później , niż ich starsi koledzy swoje rozgrywki. Chłopcy pojechali na turniej do Obornik. Powalczyli, ale nie udało się zdobyć punktów, aczkolwiek zwłaszcza pierwszy mecz był bardzo wyrównany i mógł się zakończyć różnie.

Rokowania AVII w tym roczniku tej drużyny na wiosnę? Chłopacy w tym roczniku mają przede wszystkim grać i ogrywać się przed zapowiadanym na jesień odłączeniem rocznika 2009, który od września chcemy do rozgrywek wystawić jako rocznik samodzielny. Miejsce w tabeli jest tu drugorzędne, aczkolwiek piłkarsko najbliżej nam do Sparty Oborniki i wierzę, że uda się ten właśnie zespół przegonić w tabeli.

Zamieszczamy zdjęcia z wybranych meczów. Zdjęcia z meczów znajdziecie na klubowym profilu https://www.facebook.com/KS-AVIA-Kamionki-393145160872689/ (polubcie go jeśli jeszcze tego nie zrobiliście).