Aktualności

AVIA Kamionki – Wara II Śrem 3:1 (0:0)

• autor: Golebiewski.Marek, 2017-04-11 13:04

…i obejmujemy pierwsze miejsce w tabeli!

Za drużyną seniorską trzeci mecz w rundzie wiosennej, trzecia wygrana, trzeci mecz, o którym ciężko powiedzieć, że był tak piękny, że zapadnie w pamięci, ale i trzeci, który nie ułożył się najlepiej i zespół musiał punkty po prostu wywalczyć i woli walki do końca i dokonał tego. Zespół pokazał charakter i pomimo, że nasi dotychczasowi rywale zajmują miejsce w dolnej części tabeli wymusili w nas maksymalne zaangażowanie i walkę.

W pierwszej połowie sobotniego meczu nie padły bramki i po pierwszej połowie trudni było powiedzieć, że jesteśmy zespołem lepszym. Jednak już od samego początku drugiej połowy widać było naszą dominację i zdobycie goli wydawało się kwestią czasu. Tak też się stało. Objęliśmy prowadzenie, jednakże ku naszemu zaskoczeniu rywal dość szybko wyrównał i na chwilę zrobiło się nerwowo. Ale nikt nie odpuszcza i z biegiem czasu zaaplikowaliśmy drugą, a następnie trzecią bramkę. Sprawdzili się zawodnicy, którzy dotychczas grali mniej, gdyż z powodu żółtych kartek w meczu nie zagrali Łukasz Kalwasiński i Adrian Miązek, a także dochodzący do siebie po kontuzji Gaweł Perz (cała trójka powinna być gotowa do gry w najbliższym meczu). Mecz zakończył się wynikiem 3:1, a jak się chwilę później okazało owo zwycięstwo dało nam objęcie pierwszego miejsca w tabeli, gdyż w meczu naszych głównych rywali Czarnych Czerniejewo i Polonii II Środa padł remis.

Było to siódme kolejne zwycięstwo naszej drużyny w rozgrywkach A-klasy co stanowi wyrównanie rekordu serii wygranych meczów z poprzedniego sezonu. Ale, dotychczas wiosną wygraliśmy trzy mecze z zespołami dolnej części tabeli, mającymi ujemne bilanse bramkowe i które będą walczyć o utrzymanie, tymczasem przed nami dwa trudne mecze. W sobotę pojedziemy do Swarzędza na mecz z miejscowym Liderem, drużyny, która ma potencjał i była typowana do zajęcia wyższego miejsca, niż obecnie zajmuje, która jednak pokazała, że potrafi zarówno z każdym wygrać, jak i każdym przegrać. Taki ligowy Janosik, który zabierał bogatym, a oddawał biednym, a który to również nas ograł w rundzie jesiennej. To będzie na pewno bardzo dobry mecz, dwóch mocnych drużyn, które na pewno zagrają na poziomie wyżej, niż A-klasowym. A tydzień później, również w sobotę podejmiemy Stellę Luboń, którą co prawda ograliśmy w Luboniu, ale mecz wówczas był bardzo wyrównany, jest to zespół tracący najmniej bramek w lidze i nadal ma szanse zaatakować miejsce premiowane awansem. Nasi seniorzy pokazują póki co dużą klasę, za co gratulacje i podziękowania, do którym dokładamy życzenia podtrzymania i w następnych meczach.