2017-03-25, 17:00

Czas spotkania: 90 min.

AVIA Kamionki – Zawisza Dolsk 4:2 (3:2)

…zwycięstwo po ciężkim, wyrównanym meczu

Przed meczem wiara w zwycięstwo i myśli typu „jeśli Czarni Czerniejewo nie wygrają, a my tak to będziemy liderem”, ale z drugiej strony w pamięci Lecha, który mógł zająć pozycję lidera. Reasumując: nie ma co kalkulować – trzeba grać.

Już pierwsze minuty pokazały, że Dolsk to nie chłopacy do bicia i to goście dość szybko strzelili pierwszą bramkę, a na co na szczęście równie szybko dwoma golami odpowiedzieliśmy my. Każdy zespół dorzucił jeszcze po jednym trafieniu i z prowadzeniem 3:2 zeszliśmy do szatni. Nie będzie łatwo – mecz bardzo wyrównany, co prawda prowadzimy, ale druga połowa pod wiatr i pod słońce świecące w oczy. Dodajmy, że goście mieli dużo pretensji do sędziego o podyktowany dla naszego zespołu rzut karny oraz za nieuznaną bramkę strzeloną zdaniem sędziego ze spalonego. Pomimo obecności na meczu nie umiem ocenić obu sytuacji, ale podczas rozmowy po meczu z zawodnikami usłyszałem, że karny był bezdyskusyjny, a spalony wyraźny.

W drugiej połowie strzeliliśmy bramkę na 4:2 i wynik do końca nie uległ zmianie.

Graliśmy z zespołem zagrożonym spadkiem, ale jest to cenne i wywalczone zwycięstwo, a rywal zaprezentował się naprawdę dobrze i nie jest to zespół, który powinien grać w B-klasie. Wydaje się jednak, że Dolsk poradzi sobie, bo nasi goście grali naprawdę dobrze.

A my jesteśmy wiceliderem tabeli, a za tydzień gramy w Brzeźnie z Maratończykiem, z którym jesienią zaliczyliśmy największą wtopę rundy przegrywając na swoim boisku 0:4, ale już za tydzień będzie szansa puścić tamten wynik w niepamięć.